CrossFit Kids

CrossFit Kids jest metodą treningową oraz wprowadzeniem do świata CrossFit, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży z uwzględnieniem podziału na 3 grupy wiekowe:

  • 3 - 5 lat Preschool
  • 6 - 12 lat Kids
  • 13 - 18 lat Teens

W 2003 roku Jeff i Mikki Lee Martin zaczęli systematycznie wykorzystywać CrossFit do fizycznego rozwoju dzieci z ich małego klubu sportowego w Ramonie w Kalifornii. Po krótkim czasie i konsultacji z twórcą CrossFitu - Gregiem Glassmanem, CrossFit Kids stał się oficjalnym programem poprawiającym sprawność najmłodszych sportowców. Obecnie jest on wykorzystywany w dziesiątkach boxów CrossFit oraz szkołach na całym świecie.

Poprzez zabawę i systematyczny trening, CrossFit Kids w bezpieczny sposób od najmłodszych lat uczy prawidłowych odruchów, wzorowej techniki ćwiczeń, poprawnej postawy ciała oraz wzajemnego szacunku i współdziałania w grupie. U dzieci i młodzieży rozwijamy wszystkie cechy motoryczne, dzięki czemu będą mogły przez całe życie cieszyć się zdrowiem i sprawnością fizyczną. Zbudujemy solidny fundament do uprawiania wszelkiego rodzaju dyscyplin sportowych oraz przygotujemy Wasze dzieci na nieznane i nieprzewidywalne sytuacje, które mogą je spotkać w życiu.